ROCK Grinding System z firmy PFERD

Mobilny system napędowy z płynną regulacją obrotów

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się środowisku przemysłowym od producentów narzędzi wymaga się nie tylko najwyższej jakości, bezpieczeństwa czy wydajności ale także innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma PFERD – reprezentowana w Polsce przez Pferd – VSM Sp. z o.o. –  znana ze swojej długoletniej tradycji w produkcji narzędzi ściernych, wprowadza na rynek przełomowy system ROCK Grinding System (RCK) z napędem akumulatorowym 50,4V. To innowacyjne rozwiązanie ma na celu sprostać rosnącym oczekiwaniom branży przemysłowej, oferując jednocześnie wyjątkową wydajność i niezawodność.

RCK – mobilny system napędowy z płynną regulacją obrotów – to innowacyjne rozwiązanie, które łączy maksymalną wydajność z istotnymi zaletami ergonomicznymi. Ponadto generuje mniej hałasu i wibracji niż konwencjonalne napędy.

Połączenie mobilnej jednostki sterującej z różnymi uchwytami sprawia, że mobilny system RCK jest wyjątkowo lekki, wygodny i elastyczny dla operatorów wykonujących prace w trudno dostępnych miejscach, takich jak obróbka szlifierska wewnątrz zbiorników, budowa wszelkich typów pojazdów (prace wewnątrz wagonów, kabin), budowa czy serwis samolotów lub wszędzie tam gdzie operatorzy nie mogą wykonywać prac z użyciem elektronarzędzi, a wejście z przewodami pneumatycznymi jest utrudnione.

Podstawą urządzenia jest jednostka sterująca RCK STG 10/800, oferująca zakres prędkości od 1000-80000 obr/min. Za energię odpowiada bateria litowo-jonowa RCK BAT o napięciu znamionowym 50,4V i pojemności 5,6Ah, oferująca znacznie dłuższy czas pracy niż konwencjonalne elektronarzędzia zasilane bateriami 18 czy 20V. Jednostka sterująca może być zasilana baterią, a także z sieci 230V.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 03/2024

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne