Modersohn® – z biegiem czasu

Innowacje i rozwój.

Ostatnie lata były dla firmy Wilhelm Modersohn GmbH & Co. KG, specjalizującej się w dziedzinie systemów mocowań ze stali Lean Duplex i nierdzewnej, okresem wielu ważnych wydarzeń. Z roku na rok firma powiększała się. Realizacją zamówień zajmowało się w pewnym momencie już około 120 pracowników, zatem rozbudowa obiektów stała się potrzebą chwili. W 2015 r. podjęto decyzję o dobudowaniu do budynku głównej siedziby firmy dwóch dodatkowych kondygnacji. Tym samym wszystkie działy przedsiębiorstwa – produkcja, magazyny, wysyłka oraz administracja – znalazły się w jednym miejscu.

Znaczny wzrost w ostatnich latach firma zawdzięcza niskim cenom i krótkim terminom dostaw. Tak przynajmniej uważa jej właściciel, Wilhelm Modersohn: – Poza tym kładziemy duży nacisk na optymalizację, czego wyrazem jest wdrożona niedawno zasada Lean Management. Opracowany na tej podstawie plan optymalizacji już daje wyniki. Nowsze, wydajniejsze maszyny i uproszczone procesy wytwórcze, a także udana rekrutacja personelu pozwoliły na znacznie szybszą realizację zamówień. Oznacza to, że jesteśmy w pełni do dyspozycji również w miesiącach letnich, kiedy sektor budowlany – w przeciwieństwie do innych branż – pracuje na wysokich obrotach.

Firma dysponuje również dużym magazynem o powierzchni 3500 m2, z którego codziennie odbywa się wysyłka zrealizowanych zamówień. W końcu  Modersohn produkuje przecież w systemie just-in-time.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 2/2020

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne