TankDesign2.0. – design, kalkulacja i dopasowanie

Co łączy zbiornik ze stali nierdzewnej ze sprzętem do nurkowania?

Za dynamicznie rozwijającym się światem nowoczesnych technologii trudno nadążyć. Co rusz powstają innowacyjne produkty, designerskie samochody i prekursorskie wynalazki. A gdyby tak z tej perspektywy spojrzeć na produkcję zbiorników?

Nowoczesne funkcje i intuicyjna obsługa to cechy kojarzące się głównie z aplikacjami na smartfony, laptopy i tablety. Każdy z nas lubi korzystać z innowacyjnych rozwiązań ułatwiających codzienne życie.

W firmie Gpi, produkującej zbiorniki ze stali nierdzewnych i sprzęt procesowy – takim patentem jest projektowo-techniczny software TankDesign2.0, stworzony po to, aby produkować zbiornik idealnie wpasowujący się w potrzeby klienta. Pomagają w tym specjalne funkcje, począwszy od możliwości wyboru parametrów zbiornika, takich jak wysokości i średnica, wybór dennic, a skończywszy na dopasowaniu króćców. Bardzo istotną funkcją przy projektowaniu w programie jest możliwość obliczania grubości ścianek, dodawania izolacji do zbiornika i możliwość dostosowania odpowiedniego typu grzania bądź chłodzenia, jak na przykład  dimple plate lub halfpipe. Program generuje modele 3D i dane do celów produkcyjnych. Inżynierowie są w stanie „na gorąco” dokonywać zmian zarówno w doborze parametrów zbiornika jak i w kosztach produkcji.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2022

 

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne