Nowa linia produkcyjna: Circle Green

Outokumpu nie zbacza z kursu zrównoważonego rozwoju

Gigant branży stali nierdzewnej, Outokumpu, konsekwentnie od lat utrzymujący się w awangardzie trendów środowiskowych, koncentruje się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju. Obecnie grupa wyznacza nowy standard w produkcji stali Circle Green, którą nazywa najbardziej zrównoważoną stalą nierdzewną na świecie, o śladzie węglowym o 92% niższym niż średnia w branży.

Nowa linia niskoemisyjnych produktów Circle Green Outokumpu charakteryzuje się, jak twierdzi firma, najniższą na świecie intensywnością emisji i o 92% mniejszym śladzie węglowym niż średnia światowa. To o kolejne 64% mniej niż dotychczasowa, „zwykła” produkcja Outokumpu. A przecież już nawet przy wcześniejszych wartościach grupa była liderem w branży w kwestii zrównoważonego rozwoju. Obliczenia oparte są na danych z Międzynarodowego Forum Stali Nierdzewnych w Brukseli – w skrócie ISSF – dla średnich emisji z przemysłu stali nierdzewnej.

– Jesteśmy bardzo dumni z wprowadzenia nowej linii produktów, która jest prawdziwą innowacją w branży stali nierdzewnej i efektem wytężonych prac badawczo-rozwojowych. Pierwsza partia nowej stali została wyprodukowana w Tornio w Finlandii i wysłana do jednego z naszych strategicznych klientów, Fiskars Group, w celu użycia jej jako surowiec na naczynia kuchenne. (…)

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 05/2022

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne