forceTig® od EWM

Zautomatyzowane spawanie metodą TIG z dużą prędkością spawania

EWM to lider w produkcji technologii spawania łukowego. Stale rozwija nowe, innowacyjne procesyspawalnicze, mając na celu zwiększenie korzyści dla klienta. forceTig® to jedna z takich nowatorskich metod zautomatyzowanego spawania metodą TIG, charakteryzująca się dużymi prędkościami spawania i wyjątkowo łatwą obsługą.

Proces forceTig® – skoncentrowany łuk TIG

forceTig® znacznie zawęża łuk w porównaniu do konwencjonalnego spawania metodą TIG. Energia łuku skupia się na mniejszym obszarze. W wyniku koncentracji energii zwiększa się ciśnienie łuku i następnie gęstość energii. Cienkie blachy CrNi, niklowe, a nawet tytanowe można spawać z dużymi prędkościami, a grube blachy o grubości do dziesięciu milimetrów można spawać w jednej warstwie bez przygotowywania spoiny. Obydwa procesy są możliwe zarówno w pozycjach PA, jak i PC.

System forceTig® – zoptymalizowany do zautomatyzowanego spawania metodą TIG

Modułowy system forceTig® obejmuje źródło prądu z chłodnicą do chłodzenia nagrzanego chłodziwa, innowacyjny system palników forceTig®, podajnik zimnego lub gorącego drutu oraz wszystkie interfejsy niezbędne do zautomatyzowanej pracy. Poszczególne komponenty są optymalnie do siebie dopasowane i kompatybilne ze wszystkimi standardowymi komponentami mechanizacji

 

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2024

 

 

 

 

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne