PFERD oraz VSM – światowi liderzy w produkcji narzędzi ściernych

Zwiększ efektywność twojej firmy z PFERD-VSM

Trwała i najlepsza jakość powierzchni, wysoki połysk i gładkość, brak kantów i maksymalne usuwanie materiału oraz zwiększona wydajność. To tylko niektóre z efektów i korzyści, jakie dają narzędzia do obróbki powierzchni i cięcia materiałów firm PFERD i VSM, które są światowymi liderami w rozwoju, produkcji i doradztwie oraz sprzedaży rozwiązań narzędziowych.

Obydwaj producenci są na polskim rynku reprezentowani przez jedną firmę PFERD-VSM Sp. z o.o. – spółkę joint-venture z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Od 1997 roku polska firma działa jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: August Rüggeberg GmbH & Co. KG PFERD-Werkzeuge oraz Vereinigte Schmirgel – und Maschinen-Fabriken VSM AG.

PFERD to międzynarodowe przedsiębiorstwo skupiające się na produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki metali oraz tworzyw sztucznych. Ponad 200 lat funkcjonowania świadczy o sile i stabilności tej marki, a zdobytą przez ten czas wiedzę i wypracowane doświadczenie przełożyło się na doskonałe zrozumienie potrzeb klientów. PFERD posiada 7 zakładów produkcyjnych na 4 różnych kontynentach. Dziesiątki firm handlowych i przedstawicielstwa działające w ponad 100 państwach na całym świecie.

Drugą z reprezentowanych przez spółkę polską jest VSM – Vereinigte Schmirgel und Maschinen-Fabriken AG, wywodzący się z Hanoweru producent materiałów ściernych najwyższej jakości. Ten założony ponad 140 lat temu koncern łączy w sobie ogromne doświadczenie z rozległą wiedzą oraz smykałką do innowacji. Jego nowatorskie produkty z serii Hi-Tech wyznaczają nowe trendy wśród materiałów ściernych, a ceniona seria High Quality zachwyca niezwykle dokładnym wykonaniem oraz przemyślanymi, sprawdzonymi rozwiązaniami. Wytwarzane przez VSM produkty docierają do milionów zadowolonych klientów w aż 70 krajach na całym świecie.

VSM – lider materiałów ściernych

Firma PFERD-VSM, oferując flagowe produkty z rodziny VSM Compactgrain Plus, VSM Ceramics, VSM Ilumeron, czy też VSM Actirox, wyznacza nowe standardy pod względem wydajności, ścieralności i szybkości szlifowania podczas obróbki superstopów, stali nierdzewnych i stali węglowych.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 05/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne