Zbiorniki Gpi – stal duplex

Płynnie i planowo – dwa zbiorniki o pojemności 700 m3 ze stali duplex dla Bakelite Synthetics

Bakelite Synthetics jest producentem innowacyjnych materiałów syntetycznych, w tym formaldehydu. Substancja ta wykorzystywana jest m.in. do produkcji żywicy syntetycznej. Wzrost mocy produkcyjnych wymagał utworzenia dodatkowej powierzchni magazynowej. Firma Bakelite Synthetics zleciła firmie Gpi Tanks & Process Equipment zbudowanie dwóch nowych zbiorników magazynowych ze stali nierdzewnej duplex.

Ed Hertogh, Global MI i szef ds. optymalizacji formaldehydu w Bakelite Synthetics, zapewnia wsparcie wielu zakładom produkcyjnym firmy, w szczególności tym, które produkują i przechowują formaldehyd. Był zaangażowany w projekt jako kierownik projektu oraz budowy i tak opowiada o początkowej fazie: – Stworzyliśmy listę potencjalnych dostawców, aby dowiedzieć się, kto może dostarczyć zbiorniki. Odwiedziliśmy różne firmy i rozmawialiśmy z wieloma osobami. Największe wrażenie na mnie i na moich współpracownikach wywarły zakłady produkcyjne Gpi. Sposób komunikacji z nami jako z potencjalnymi klientami, pokazał Gpi w pozytywnym świetle. Jednak decydującym czynnikiem był fakt, że byli w stanie dostarczyć zbiorniki tak szybko.

Grupa Gpi zajmuje się budową zbiorników że stali nierdzewnej, specjalizując się w inżynierii, produkcji i montażu zbiorników procesowych i magazynowych o pojemności do 15 000 m3, a także produkcją sprzętu procesowego. Firma wyróżnia się inteligentnymi rozwiązaniami dla lepszych procesów w czołowych firmach produkcyjnych w różnych branżach, takich jak farmaceutycznej, olejarskiej, spożywczej, mleczarskiej i chemicznej. Gpi posiada również polski oddział, mający swoje hale produkcyjne i biura w Skarbimierzu i Brzegu w województwie opolskim. Gpi Poland jest samodzielną firmą, która zapewnia projektowanie i produkcję zbiorników dla wielu gałęzi przemysłu, dostarczając konstrukcje dla wiodących firm polskich i zagranicznych.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 02/2023

Źródło zdjęcia: Gpi

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne