EHEDG i ATT – Rola higienicznego projektowania w przetwórstwie spożywczym

EHEDG i jego misja w Polsce

Higieniczne projektowanie jest kluczowym elementem nowoczesnego przetwórstwa spożywczego, wpływając na bezpieczeństwo żywności, efektywność produkcji i zadowolenie konsumentów. W dobie zaostrzających się regulacji i rosnącej świadomości konsumentów, właściwe projektowanie procesów i urządzeń staje się nieodzownym elementem sukcesu w branży spożywczej.

European Hygienic Engineering and Design Group (EHEDG) jest organizacją non-profit, której misją jest promowanie higienicznego projektowania i inżynierii w przemyśle spożywczym. Założona w 1989 roku, EHEDG dostarcza wytycznych, które pomagają w utrzymaniu najwyższych standardów higieny w procesach produkcyjnych. Zalecenia są wynikiem współpracy ekspertów z różnych dziedzin, w tym producentów żywności, producentów sprzętu, instytutów badawczych i uniwersytetów. EHEDG działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa żywności, redukcji ryzyka kontaminacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych poprzez promowanie najlepszych praktyk higienicznych.

Rola ATT jako regionalnego reprezentanta sekcji EHEDG Polska

ATT pełni kluczową rolę jako oficjalny przedstawiciel EHEDG w Polsce, wspierając lokalne firmy w implementacji wytycznych. Oferuje szeroką gamę usług, w tym szkolenia, certyfikacje oraz doradztwo techniczne. Szkolenia prowadzone przez ATT pomagają firmom zrozumieć i wdrożyć zasady higienicznego projektowania, co przekłada się na zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. Certyfikacja zgodnie z zasadami EHEDG stanowi potwierdzenie najwyższych standardów higienicznych, co jest ważnym elementem budowania zaufania wśród klientów i partnerów biznesowych.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 03/2024

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne