Kolejna inwestycja BGH Polska ukończona

Innowacja i tradycja – nowoczesna walcownia BGH

„Aby się rozwijać, musisz inwestować” – o tej prostej maksymie pamięta firma BGH Polska z Katowic, specjalizująca się w produkcji wyrobów ze stali wysokojakościowych. We wrześniu spółka znacząco zwiększyła swoją powierzchnię składowania, kończąc budowę trzeciej hali magazynowej. Także drugi, wybudowany wcześniej magazyn, mogący pomieścić 3 tys. ton prętów okrągłych – obok wcześniejszych modernizacji walcowni, wydziału obróbki cieplnej, budowy trawialni i laboratorium – jest dowodem na to, że sukces firmy zaczyna się od inwestycji i skłania do podejmowania nowych wyzwań.

Przedsiębiorstwo BGH Polska, należące do grupy kapitałowej BGH Edelstahlwerke z pięcioma zakładami produkcyjnymi w Niemczech, działa w Polsce od 2001 roku. W 2004 roku firma nabyła kilkuletnią walcownię położoną na terenie nieistniejącej już Huty Baildon. W nowoczesnych halach znajduje się walcownia prętów płaskich, składająca się z walcarki duo nawrotnej, 5-klatkowego bloku płaskownikowego oraz 16-klatkowej linii ciągłej, wydział obróbki cieplnej i wykańczalni, jak również wydział przygotowania wsadu oraz magazyn materiału wstępnego.

Walcownia BGH Polska jest jedną z najnowocześniejszych walcowni w Europie. Wyroby walcowni cechują się dużą dokładnością i precyzją wykonania kształtu oraz możliwością walcowania w zawężonych tolerancjach wymiarowych, co pozwala użytkownikowi maksymalnie zmniejszyć koszty dalszego przerobu. W związku z tym klient ma szansę na obniżenie kosztów produkcji, a tym samym na zwiększenie konkurencyjności swoich wyrobów. Wysoka jakość produktów, jak również nowoczesność rozwiązań technologicznych zastosowanych w całym procesie, zapewniają firmie uzyskiwanie wyrobów o jednorodnych właściwościach i strukturze.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 5/2019

 

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne