ORBIMAT SW 180: niższe koszty produkcji i serwisu

Spawanie orbitalne kolektorów zaworowych

STW jest jednym z niewielu europejskich producentów najnowocześniejszych technologii dla przemysłu napojów. Ta średniej wielkości firma reprezentuje światową ekstraklasę w produkcji komponentów do instalacji rur ze stali nierdzewnej. Dzięki technologii spawania orbitalnego firmy Orbitalum Tools GmbH z siedzibą w Singen możliwe jest wykonywanie tysięcy ekonomicznych i niezawodnych spoin na kolektor zaworowy. Obecnie do użytku weszło nowe źródło prądu 180 SW, zgodne z parametrami Przemysłu 4.0.

W przemyśle spożywczym technologie procesowe muszą być nie tylko niezawodne i opłacalne, ale także gwarantujące utrzymanie wysokich standardów higieny. W systemach pracuje wiele różnych zaworów, regulujących dopływ i odpływ ciekłych mediów. Dziś dominują tak zwane kolektory zaworowe, kompletowane indywidualnie z rur i zaworów bezpośrednio u producenta.

– Nasza specjalność to kolektory zaworowe, które dostarczamy firmom branży produkcji maszyn i urządzeń na całym świecie – wyjaśnia Georg Slavik, dyrektor zarządzający STW. Klienci jego firmy to przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego i napojów, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, a także przemysłu chemicznego. Od założenia w 2000 roku ta certyfikowana firma, specjalizująca się w produktach spawanych, koncentruje się na wyrobach z rur ze stali nierdzewnej o specjalnych wymaganiach, dotyczących konstrukcji zgodnie z AD 2000-Merkblatt HP 0 / HP 100 R / DIN EN ISO 3834-2.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 5/2019

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne