Instalacja Posejdon. Komorowy system do wytrawiania stali

W poprzednim numerze Focus Nierdzewne przedstawiliśmy innowacyjną gamę preparatów chemicznych Delmet, opartych na nowej formule, które nie zawierają w swoim składzie kwasu azotowego – mówi Zbigniew Marcinkowski, prezes spółki passeco – przedstawiciela włoskiej firmy Delmet na polskim rynku. Teraz przyszedł czas na przedstawienie trawienia i pasywacji w czystych i bezpiecznych warunkach.

Opierając się na ponad 70-letnich doświadczeniach w badaniu, projektowaniu i produkcji urządzeń, kolejną innowacją firmy Delmet stał się komorowy system do wytrawiania stali. Instalacje natryskowe działające w podobny sposób, jak przez wielu z nas używane zmywarki do naczyń, spowodował optymalizację zużycia preparatów chemicznych, kosztów produkcji poprzez ograniczone zużycie wody i energii.

Posejdon, bo o nim mowa, to koncepcja komorowego sytemu do wytrawiania stali, która opiera się na pracy środkami chemicznymi w obiegu zamkniętym odizolowanym od otoczenia, z wyeliminowaniem udziału pracownika w czasie ścisłej obróbki chemicznej. Jest instalacją innowacyjną i zaawansowaną elektronicznie, która posiada panel oprogramowania wraz z  remote control Poza tym instalacja ta spełnia wszystkie wymagania Przemysłu 4.0 i może być połączona z serwerem w celu monitorowania wszystkich parametrów zużycia wody, energii elektrycznej i produktów chemicznych.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 6/2020

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne