Skutki pandemii widoczne w branży wystawienniczej

Targi w Sosnowcu kończą swoją historię

Firma Expo Silesia, która od 13 lat organizowała różnego rodzaju wystawy i wydarzenia na terenie centrum targowo-konferencyjnego w Sosnowcu, kończy swoją działalność targową.

– Sytuacja epidemiologiczna spowodowała ogromne spustoszenie w polskiej gospodarce, a branża targowa znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Mimo restrukturyzacji, jaka miała miejsce w naszej firmie pod koniec 2020r., właściciel spółki Expo Silesia Sp. z o.o. został zmuszony do podjęcia decyzji o likwidacji działalności.  Tym samym Targi w Sosnowcu kończą w 2021r. swoją historię –  napisała w oficjalnym komunikacie Agnieszka Miklas, Dyrektor Grupy Projektów. Expo Silesia korzystała z pomocy rządowych tarcz, ale nie była ona wystarczająca. Zabrakło środków na utrzymanie dużego obiektu, który od roku stoi zamknięty.

– Przetrwaliśmy różne sytuacje, ale nie pandemię. Firma będzie jednak istnieć dalej – powiedział Ludomir Tuszyński, prezes zarządu firmy.  Niektóre ze znanych z Sosnowca wydarzeń zostały przesunięte w czasie i miejscu: międzynardowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING są zaplanowane na 27-28 października 2021 i zostaną zorganizowane w Gdańsku, razem z Międzynarodowymi Targami Przemysłu i Technologii BAL-TECH.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2021

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne