Maksymalne usuwanie materiału i zwiększona wydajność

VSM (Vereinigte Schmirgel- und Maschinen-Fabriken), producent materiałów ściernych – którego dystrybutorem w Polsce jest PFERD-VSM Sp. z o.o.  -prezentuje nową taśmę ścierną AK890Y z rodziny VSM Actirox. Materiał ścierny z ziarna ceramicznego, zaprojektowany do maksymalnego usuwania naddatku, wyznacza nowe standardy pod względem ścieralności i szybkości szlifowania podczas obróbki superstopów, stali nierdzewnych i stali węglowych.

Klienci z branży obróbki metali i korzystają z dysków fibrowych Actirox AF890 i AF799 już od 2018 roku. Actirox bazuje na geometrycznie ukształtowanych, ceramicznych ziarnach ściernych, które wykruszają się w kontrolowany sposób, stale tworząc nowe, ostre krawędzie. – Dzięki temu usuwanie materiału następuje bardzo intensywnie i szybko, z pełną wydajnością w całym okresie pracy – wyjaśnia zalety serii Actirox Simon Heuer, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktem i technik zastosowań w VSM.

Obecnie materiał Actirox AK890Y dostępny jest również do zastosowań stacjonarnych. Taśma ścierna opracowana do prac pod małym i średnim naciskiem redukuje hałas i wibracje, a tym samym znacznie zmniejsza wysiłek szlifierza i obciążenie maszyny.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 03/2021

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne