Szlifowanie to wyzwanie

August Rüggeberg GmbH & Co. KG – Pferd-Werkzeuge

Proces szlifowania może wiązać się z różnymi trudnościami. Obróbka spawów wewnętrznych może być dość skomplikowana, natomiast tradycyjne sposoby rozwiązywania tego typu zadań obróbczych bywają często  bardzo niebezpieczne.

Wszyscy użytkownicy narzędzi znają takie sytuacje: trudny dostęp do obrabianej powierzchni wraz ze szlifowaniem spawów wewnętrznych może być dla nich czynnością wysoce problematyczną. Zdarza się, że wymyślają nawet własne rozwiązania, które niestety bywają niebezpieczne, narażają zdrowie użytkownika i są mało opłacalne.

Menedżerom produktu z firmy Pferd problem ten jest dobrze znany i dlatego właśnie wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników poszerzyli oni program narzędzi COMBIDISC o wariant „RS”. Z dumą zgłoszono  to rozwiązanie do urzędu patentowego. W tym wariancie ziarno ścierne nie znajduje się jak zwykle od dolnej strony tarczy, tylko od górnej, co umożliwia pracę od wewnątrz. Po umieszczeniu narzędzia na szlifierce zbliża się ją do obrabianej powierzchni, ale nie przyciska się jej, tylko przyciąga do siebie. W ten sposób ziarno ścierne znajdujące się na górnej powierzchni tarczy znakomicie spełnia swoje zadanie.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 02/2022

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne