Wszechstronność zastosowań produktów Schwer Fittings

Ekspert w technologii złączy rurowych i armatury

Grupa Schwer Fittings, której siedziba polskiej spółki zlokalizowana jest w Lublińcu, jest uznanym specjalistą i producentem w technologii instalacji rurowych ze stali nierdzewnej (łączniki do rur) i technologii węży. Szeroka gama produktów obejmuje armaturę hydrauliczną ze stali nierdzewnej, złączki, kurki kulowe i zawory, pasujące rury, kołnierze wysokociśnieniowe ze stali nierdzewnej i wiele innych.

Dzięki bogatemu, tworzonemu przez lata portfolio produktów oraz dzięki wielu, możliwym obszarom ich zastosowania, trafiają one do najróżniejszych branż licznych gałęzi przemysłu. Grupa świadomie i odpowiedzialnie korzysta ze stali szlachetnej, ponieważ w kwestiach dotyczących długiej żywotności i higieny nie pozwalają sobie na żadne kompromisy. Złącza śrubowe ze stali szlachetnej i elementy łączeniowe są przewidziane przede wszystkim do zastosowań wykorzystujących ciecze i gazy. Stosuje się je m.in.w takich sektorach jak: przemysł chemiczny, biologiczny i farmaceutyczny, spożywczy, lotniczy, solarny, samochodowy, budowa maszyn, instalacji przemysłowych, konstrukcji morskich, oraz w technikach procesowych, laboratoryjnych, próżniowych, hydraulice, pneumatyce i wielu innych.

Osobisty kontakt z klientami oraz aktywna obecność wśród nich przyniosła firmie wiele długoletnich relacji partnerskich, tworząc jednocześnie solidny fundament dla dalszego rozwoju. Grupa sukcesywnie i skutecznie wdraża nowe usługi i produkty, stawiając kolejne kamienie milowe na drodze ekspansji.

Przyszłość z wodorem

W przyszłości wodór będzie odgrywał główną rolę w konwersji naszych dostaw energii – jako nośnik energii dla ekologicznej energii elektrycznej i mobilności z napędami na ogniwa paliwowe. Gdy wodór jest wytwarzany przez elektrolizę, woda jest rozdzielana na wodór i tlen za pomocą energii elektrycznej wytwarzanej regeneracyjnie. W procesie chemicznym wodór reaguje z tlenem. Energia zmagazynowana w wodorze jest uwalniana w postaci elektryczności, która następnie napędza silnik elektryczny. Schwer Fittings oferuje armaturę i rozwiązania w zakresie armatury dla całego łańcucha dostaw wodoru, od produkcji i przechowywania wodoru po dystrybucję i użytkowanie. Do wyboru są różne warianty połączeń śrubowych i złączek, w zależności od obszaru zastosowania i konieczności certyfikacji zgodnie z EC79, do stosowania w pojazdach z silnikami wodorowymi.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 02/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne