Pręty płaskie i kwadratowe z BGH

Produkty długie najwyższej jakości

Do najważniejszych produktów BGH Polska należą płaskowniki i kwadraty ze stali nierdzewnych, kwaso- i żaroodpornych, a także stale stosowane w szeroko rozumianym przemyśle budowy maszyn, energetyce (stal na łopatki turbin), przemyśle wydobywczym i medycznym. Firma produkuje również stale narzędziowe, głównie do produkcji noży przemysłowych, a także materiały stosowane w przemyśle farmaceutycznym.

BGH Polska, należąca do grupy kapitałowej BGH Edelstahlwerke, funkcjonuje w Katowicach od 2004 roku na terenach byłej Huty Baildon.
Aktualnie w nowoczesnych halach działa tam walcownia prętów płaskich, składająca się z walcarki duo nawrotnej, 5-klatkowego bloku płaskownikowego oraz 16-klatkowej linii ciągłej, wydział obróbki cieplnej i wykańczalni, jak również wydział przygotowania wsadu oraz magazyn materiału wstępnego. Grupa BGH specjalizuje się w produkcji prętów okrągłych, płaskich i kwadratowych ze stali wysokojakościowych o powierzchni trawionej, śrutowanej lub nieobrobionej w pełnym zakresie obróbki cieplnej. Z magazynu BGH Polska w Katowicach dostępne są pręty płaskie walcowane (o wym. 5-80 mm x 26-250 mm), pręty kwadratowe (15 – 80 mm) oraz pręty okrągłe w gatunkach narzędziowych, nierdzewnych i kwasoodpornych. Ponadto do najważniejszych produktów BGH Polska należą płaskowniki i kwadraty ze stali nierdzewnych, kwaso- i żaroodpornych.

BGH Polska przetwarza materiał wsadowy, sprowadzany z hut niemieckiej grupy oraz w szczególnych przypadkach – zwłaszcza dotyczących stali konstrukcyjnej i węglowej – od renomowanych, światowych producentów. BGH jest nie tylko producentem materiału, ale także sprzedawcą, tym samym firma kontroluje cały cykl produkcji stali, co pozwala jej zagwarantować najwyższą jakość wyrobów, które następnie sprzedaje. Klienci mogą także zamawiać małe ilości towaru, dokładnie dopasowane do ich potrzeb. BGH produkuje pręty z ostrymi krawędziami, w przedziałach co milimetr, dzięki czemu klient unika kosztów związanych z obróbką mechaniczną.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 03/2023

 

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne