Stappert – inteligentne rozwiązania szyte na miarę

STAPPERT Polska – wiodący dystrybutor produktów długich 

Firma STAPPERT oferuje produkty i usługi dopasowane do wymagań i zapotrzebowania swoich klientów, silne partnerstwo, wiedzę oraz zaangażowanie i szerokie spektrum możliwości. Siła międzynarodowej marki STAPPERT, obecnej w dwunastu krajach Europy, jest widoczna od wielu lat także w Polsce. Przyczynił się do tego bogaty wachlarz produktów i usług know-how związanych ze stalą nierdzewną – od rozwiązań standardowych po indywidualne – oraz techniczne doświadczenie i bliską dostępność oferty dla klienta poprzez sieć lokalnych oddziałów.

STAPPERT jest wiodącym europejskim dystrybutorem produktów długich wykonanych ze stali nierdzewnej oraz armatury. Ofertę cechuje różnorodność gatunków stali nierdzewnych, kwasoodpornych i wysoko kwasoodpornych oraz żaroodpornych. 15 tysięcy produktów w 50 gatunkach jest dostępnych w wielu wymiarach i kształtach: pręty okrągłe, kwadratowe i sześciokątne, tuleje, płaskowniki, kątowniki, stal specjalna (do produkcji klinów, wpustów itp.), rury, profile i blachy, a także armatura dostępna z innych oddziałów Grupy. Ponadto rozwiązania STAPPERT są w pełni zorientowane na obsługę indywidualnych wymagań klientów.

Sebastian Loranty, dyrektor zarządzający STAPPERT Polska podkreśla, że firma konsekwentnie kontynuuje na polskim rynku wdrażanie swojej filozofii Inox Intelligence:. – Naszym celem jest wzmacnianie satysfakcji naszych klientów poprzez dalszą optymalizację procesów, wzmocnienie logistyki i rozszerzenie portfela produktów w ukierunkowany sposób. Filozofia Inox Intelligence firmy STAPPERT oznacza dla klientów zorientowaną na rozwiązania kompleksową ofertę produktów i usług połączoną z wiedzą i doświadczeniem pracowników sprzedaży. Dzięki temu każdy klient otrzymuje inteligentne rozwiązanie spełniające jego wymagania.

Firma STAPPERT od dawna działa w segmencie rur, ale jest znana w branży przede wszystkim jako firma handlowa zajmująca się sprzedażą prętów stalowych oraz tulei, które mogą być dla prętów ciekawą alternatywą. Tuleje posiadają szerokie spectrum zastosowania, m.in. w przemyśle maszynowym, lotniczym, medycznym, spożywczym, chemicznym. Cena tulei jest wyższa, ale finalnie zakup tego produktu wiąże się z niższymi kosztami – oszczędność wynika z niższych kosztów obróbki oraz łatwiejszej produkcji. Tuleje stanowią więc dobrą alternatywę dla wyrobów obrabianych z prętów, które wymagają energo-i czasochłonnego drążenia. Firma oferuje tuleje ze składu wg EN 10216-5 w gatunku 304L (1.4301/1.4306 lub 1.4301/1.4307) w wymiarach od 32×16 do 250×200, ale sukcesywnie rozwija w Polsce też skład tulei w gatunku 1.4404 (316L). Ponadto dostępna jest także usługa cięcia tulei.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 03/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne