Inwestycje Nova Metale

Instalacja kolejnej linii CTL do cięcia zwojów na arkusze

Nova Trading, w kooperacji ze spółką Nova Metale, dostarcza klientom między innymi blachy o niestandardowych wymiarach, zgodnych z ich potrzebami produkcyjnymi.

Nova Metale – siostrzana spółka firmy Nova Trading, lidera na rynku dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium – w sierpniu br. uruchomiła drugą już linię CTL, przeznaczoną do cięcia zwojów ze stali nierdzewnej i aluminium na arkusze. W sumie w ramach grupy funkcjonują już cztery tego typu linie.

Parametry techniczne, wyróżniające linie produkcyjne Nova Trading i Nova Metale, to: możliwość cięcia zwojów o grubości od 0,3 do nawet 10 mm (!), szerokość zwojów/arkuszy – do 2.150 mm (!) oraz długość arkuszy nawet do 15.000 mm (!), w zależności od grubości blachy i wagi arkusza. Dzięki możliwości zamówienia formatek o określonym wymiarze klienci obniżają koszty przycinania blach z arkuszy o standardowych wymiarach. Nie bez znaczenia jest również brak odpadów – zarówno pod kątem niższej ceny tak przygotowanego materiału, jak i ochrony środowiska.

Nova Trading oraz Nova Metale zapewniają bardzo dobrą jakość ciętych elementów – zachowane są wymagane tolerancje cięcia, a także materiał jest wolny od naprężeń wewnętrznych. Obie firmy zapewniają również wysoki standard zabezpieczenia wyrobów na czas magazynowania i transportu. Nowa linia CTL jest połączona z automatycznym regałem wysokiego składowania dla produktów płaskich. Zatem w Nova Metale kolejne urządzenie zostało włączone do systemu, dzięki któremu firma wdraża ideę Przemysłu 4.0.

www.nova-trading.com

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 04/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne