Gratownica doda ci skrzydeł

Gratownica doda ci skrzydeł

Maszyna do gratowania zwiększa możliwości. Firma Arku Maschinenbau pokazała na targach Blechexpo 2023, jak można zautomatyzować proces gratowania.

Im szybsze stają się maszyny obrabiające blachę, tym trudniejsza staje się praca przy ich obsłudze. Obecnie, gdy na rynku pracy brak jest wykwalifikowanej kadry, nawet mniejsze firmy zajmujące się obróbką blachy muszą decydować się na zakup robotów. Jednak nawet i one nie są w stanie podjąć się wszystkich zadań: wcześniej miały trudności na przykład z manipulacją elementami o bardzo różnych kształtach i rozmiarach.

Firma Arku posiada w ofercie robota wizyjnego do załadunku i rozładunku maszyn do prostowania i gratowania większych części z blachy. Na targach Blechexpo 2023 firma Arku zaprezentowała uzupełnienie swojego portfolio w zakresie manipulacji: stanowisko obróbcze z najnowszą maszyną do gratowania EdgeBreaker® 6000. Uzupełnia ją robot, który podaje elementy blaszane do maszyny do gratowania. Jest to robot wizyjny firmy J.Schmalz, który rozpoznaje i pozycjonuje mniejsze części z blachy.

EdgeBreaker® 6000 opracowany został specjalnie z myślą o pracy w firmach zajmujących się obróbką laserową blach pod kątem maksymalnej elastyczności. EdgeBreaker® 6000 spełnia wszystkie wymagania dotyczące procesów obróbki: gratowania, zaokrąglania i obróbki powierzchni. Sercem nowej maszyny do gratowania jest wirnik wyposażony w szczotki. Osiem szczotek wirujących w przeciwnych kierunkach gwarantuje optymalne zaokrąglenie wewnętrznych i zewnętrznych konturów do promienia 2 mm.

Założona w 1928 roku, rodzinna firma Arku Maschinenbau jest od ponad prawie 60 lat liderem rynkowym i technologicznym w branży prostowania. Oferuje największy na świecie wybór wysokowydajnych i precyzyjnych maszyn do prostowania, gratowania i zaokrąglania krawędzi oraz wyposażenia pomocniczego. Firma zatrudnia na świecie ponad 200 osób. Wyłącznym przedstawicielem przedsiębiorstwa Arku w Polsce jest firma Polwelt z siedzibą w Tychach, która zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem rynku w profesjonalne maszyny, urządzenia oraz narzędzia wraz z całym osprzętem.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 05/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne