Lider stawia na duplex

Dwufazowa przyszłość w Jacquet

Rozwój w sektorze maszynowym oraz stawianie materiałom nierdzewnym coraz to większych wymagań sprawiają, że stale typu duplex są częściej stosowane w różnego rodzaju aplikacjach. Lepsze paramenty wytrzymałościowe oraz wysoka odporność na korozję pozwalają stosować ten ferrytyczno-austenityczny materiał w mniejszych przekrojach w porównaniu ze standardowymi gatunkami austenitycznymi. Znajduje to swoje ekonomiczne odzwierciedlenie w wadze konstrukcji oraz w kosztach wytworzenia. Wymienione zalety oraz zwiększone zapotrzebowanie na tego typu stal sprawiają, że firmy stawiają na materiały z rodziny duplex i związany z nimi rozwój.

Polski przedstawiciel światowego lidera w dystrybucji stali nierdzewnych i stopów niklu, firma Jacquet, rozszerza w kraju swoje możliwości magazynowe i produkcyjne o materiały z rodziny stali typu duplex. Poza standardowym i najbardziej znanym gatunkiem EN 1.4462 firma dysponuje również materiałami super duplex EN 1.4410 oraz lean duplex 1.4162. Zakres grubości dla tych materiałów obejmuje przedział od 1 mm aż do 100 mm, z maksymalnym dostępnym formatem w rozmiarze 2500 x 6000 mm.

Duplex szyty na miarę

Szeroko rozbudowany park maszynowy oraz korzystanie z zalet nowoczesnych technologii, powoduje, że firma Jacquet jest w stanie dostarczać wyroby cięte z blach duplex z zachowaniem najwyższej jakości oraz tolerancji wykonania. Wykorzystanie lasera typu Fiber 15 kW do cięcia blach do grubości 45 mm umożliwia zastosowanie mniejszych naddatków technologicznych, co korzystnie wpływa na obniżenie kosztów obróbki końcowej. Lepsze wykorzystanie materiału oraz mniejsza strefa wpływu ciepła, w porównaniu do klasycznych form cięcia, również stawia proces cięcia laserem jako najrozsądniejszy wybór przy wstępnej obróbce stali duplex.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 04/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne