Forum Stali Nierdzewnych w „Kotle Czarownic”

XV Forum Stali Nierdzewnych, 19.10.2023, Stadion Śląski

Garść nauki, szczypta dyskusji i magia spotkań: 19 października 2023r. w centrum konferencyjnym chorzowskiego Stadionu Śląskiego odbyło się XV Forum Stali Nierdzewnych, adresowane do szeroko pojętej branży stali nierdzewnych.

To wyjątkowe wydarzenie, koncentrujące się na zagadnieniach związanych ze stalami odpornymi na korozję, skupiło ponownie najważniejszych ekspertów i uczestników z branży stali nierdzewnych. Forum uważane jest za jedno z najważniejszych i najciekawszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych: to platforma dyskusji w gronie kluczowych ekspertów, umożliwiająca wymianę poglądów i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dla branży. Prelegenci jak zwykle nie zawiedli. Ich ciekawe i zaawansowane merytorycznie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem i uwagą wśród słuchaczy – przedstawicieli producentów, dystrybutorów i przetwórców stali nierdzewnych.Wiele wykładów poruszyło aktualny temat szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju w stalach nierdzewnych w kontekście spawania (Jerzy Niagaj– Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa), zjawiska korozji i jego wpływu na środowisko (Stefan Krakowiak – Politechnika Gdańska) lub też globalnego ocieplenia (Juliusz Orlikowski – Politechnika Gdańska). Prezentacja Grzegorza Struzikiewicza z AGH we współpracy z Wojciechem Zębalą z Politechniki Krakowskiej dotyczyła zagadnień sztucznych sieci neuronowych w zrównoważonej produkcji a wykład Artura i Mateusza Ciesielskich z firmy Dienes skupił się wokół problemu nowoczesnych technologii cięcia i prostowania stalowych wyrobów płaskich.  Jako że przeważająca większość słuchaczy ma styczność z różnymi procesami sprzedaży, ekspert w z tej dziedziny, Radek Jaros (SELLITEO), mający doświadczenie zawodowe w branży stali nierdzewnych, szkolił gości w temacie: „Zarządzanie sprzedażą – zmiana jako element przewagi konkurencyjnej”.  Koniec konferencji uświetnili ambitni studenci z koła PCz Rover Team, wielokrotnie nagradzani za swój projekt łazika marsjańskiego w corocznym konkursie University Rover Challenge , wymagającym dużej wiedzy technicznej oraz precyzji w wykonywaniu zadań.

Na zadowolenie gości wpłynęło także profesjonalne przygotowanie całego wydarzenia i dodatkowe atrakcje, takie jak wspomniana wcześniej prezentacja łazika marsjańskiego oraz zwiedzanie Stadionu Śląskiego na finiszu konferencji, co było przysłowiową „wisienką na torcie”.

Więcej informacji na www.forum-stali-nierdzewnych.com oraz na mediach społecznościowych.

 

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne