Czyszczenie za pomocą wytwornic pary REA

Ekologiczna i oszczędna awangarda

Czyszczenie podłogi w zakładzie lub płytek w restauracji to nie to samo, co czyszczenie i  odtłuszczanie obiektów przemysłowych, w których codziennie produkowane są tony żywności, tysiące fiolek z farmaceutykami czy też inne, wymagające zachowania restrykcyjnych norm higienicznych, produkty i wyroby. Instalacji przemysłowych, które pracują 24 godziny na dobę, przez wiele lat, z pewnością nie można odtłuszczać zwykłą wytwornicą pary. W wysokowydajnych maszynach i systemach czyszczących o bardzo długiej żywotności specjalizuje się włoska firma REA STEAM CLEANING.

REA STEAM CLEANING jest wiodącym producentem w Europie wydajnych wytwornic pary, w zakresie profesjonalnego czyszczenia przy użyciu generatorów pary o mocy od 9 do 90 kW. Cała gama produktów REA jest dostosowywana do indywidualnych wymagań klientów, od małych kompaktowych 9 kW po wysokiej jakości systemy stacjonarne, za pomocą których można też czyścić na bieżąco. Na rynku polskim wyłącznym dystrybutorem tych produktów jest firma Profi-line z Łomży.

Dlaczego właśnie REA? Jakość tkwi w szczegółach…

Kluczową kwestią, która ma decydujący wpływ na wydajność urządzeń, jest innowacyjny SYSTEM WIELOBOILEROWY, który gwarantuje stałe ciśnienie pary na wylocie, bez typowych strat występujących w generatorach wykorzystujących jeden duży kocioł do pokrycia różnych mocy. Podstawowy kocioł REA (4,4 l dla mocy 9 kW) jest mały i dlatego bardzo reaktywny, aby uzyskać szybki wzrost ciśnienia (4 min) i uniknąć spadków ciśnienia. Generatory o mocy 9 kW mają 1 kocioł, generatory o mocy 18 kW mają 2 kotły, generatory o mocy 36 kW – 4 kotły. Ten wybór techniczny zapewnia doskonałą stabilność ciśnienia pary na wyjściu narzędzia czyszczącego, niezbędną do uzyskania doskonałych wyników czyszczenia lub dezynfekcji. REA stosuje pompy tłoczące wodę o zwiększonym przepływie (od 200 do 600 litrów), aby umożliwić bardzo szybkie napełnienie bojlerów i tym samym uniknąć spadków ciśnienia podczas użytkowania maszyny.

Wszystkie systemy czyszczące REA są produkowane w całości we własnym zakresie, przy użyciu niezwykle trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna (1,5 mm), podczas gdy większość producentów stosuje tworzywa sztuczne. Przeciętna żywotność wytwornic pary REA to ponad 10 lat, a jest możliwa także naprawa wytwornic pary wyprodukowanych 15 lat temu.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 05/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne