Neumo Polska – dostawca rozwiązań dla przemysłu spożywczego

Najwyższa jakość i czystość produktów to priorytet

Stal nierdzewna to jeden z najpowszechniej używanych materiałów do produkcji urządzeń w przemyśle spożywczym. Jej popularność i szerokie zastosowanie wynika przede wszystkim z wyjątkowych i unikatowych właściwości. Nie tylko jest odporna na działanie czynników korozyjnych i wyróżnia się dobrymi właściwościami mechanicznymi, plastycznymi i wysoką trwałością, ale jest łatwa w utrzymaniu, na przykład w czyszczeniu. Przede wszystkim spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa i higieny w kontakcie z żywnością. Do wszystkich powyższych wymogów dostosowują się wyroby firmy Neumo Polska, która jest częścią grupy Neumo-Ehrenberg – czołowego producenta zaworów, złączy, kształtek i części ze stali kwasoodpornych oraz nierdzewnych dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

NEUMO GmbH+Co. zostało założone przez Henryka Ehrenberga w 1947 roku i rozpoczęło produkcję zaworów i złączy kwasoodpornych dla przemysłu spożywczego. Przez lata rozwoju powstały zakłady produkcyjne oraz przedsiębiorstwa handlowe na 4 kontynentach. Spółka Neumo Polska jest odpowiedzialna za interesy grupy na rodzimym rynku, prowadząc sprzedaż prawie wszystkich oferowanych przez nią wyrobów. W bieżącym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności.

– Nasze wyroby kierujemy przede wszystkim do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego, biotechnologicznego, kosmetycznego oraz do firm produkujących instalacje dla tych branż. Rozbudowana sieć dystrybucji z własną bazą transportową oraz magazynową pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi dla klientów z różnych części Polski. Mamy tysiące produktów dostępnych prosto z magazynu. Zapewniamy szybką i fachową obsługę każdego zamówienia – mówi Jarosław Skulski, dyrektor sprzedaży. Obecnie grupa Neumo posiada ultranowoczesne zakłady produkcyjne w Niemczech, Izraelu, czy USA, wytwarzające zaawansowaną technologicznie armaturę ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej i zawory nierdzewne oraz składy handlowe z bardzo szeroką gamą produktów i rodzajów stali nierdzewnej.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 06/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne