IMS Sp. z o.o. – nowa siedziba w Mysłowicach

Swiss Steel Polska częścią grupy IMS

Znany lider w branży specjalnej stali długiej, Swiss Steel Group, ogłosił 31 października 2023 roku pomyślne zakończenie sprzedaży kilku spółek handlowych w Europie Wschodniej. W konsekwencji tych działań spółka dystrybucyjna Swiss Steel Polska, z siedzibą główną w Mysłowicach, stała się teraz częścią grupy IMS, podmiotu działającego w ramach Jacquet Metals Group.

W lutym 2023 roku IMS Group, oddział Jacquet Metals oraz Swiss Steel Group podpisały umowę sprzedaży jednostek w Czechach, Polsce, Słowacji, Węgrzech, Łotwie, Litwie i Estonii. Ten strategiczny krok w kierunku globalizacji sieci sprzedaży, promującej i sprzedającej produkty własnych zakładów, stanowi kamień milowy w ciągłym wdrażaniu wizji przyszłości Swiss Steel Group i kontynuację programu strategicznego SSG 2025.

Po udanej sprzedaży firm handlowych w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii w 2015 roku jest to druga znacząca umowa pomiędzy Swiss Steel Group a Jacquet Metals.

Choć przedsiębiorstwo Jacquet Metals przejęło wyłączną kontrolę nad całością przedsiębiorstw docelowych, to obydwie strony podkreślają, że transakcja ta wzmacnia trwałe relacje biznesowe pomiędzy obydwoma firmami, które będą w dalszym ciągu współpracować na zasadzie partnerstwa.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 02/2024

poprzedni artykuł

następny artykuł

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne