Katowice stolicą spawalnictwa podczas targów ExpoWELDING

Ponad 100. wystawców i 3300 uczestników wzięło udział w 8. edycji Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, które pierwszy raz odbyły się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Targi ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się 18-20 października br. Uczestnicy podczas trzech dni, najważniejszego w Polsce i jednego z kluczowych w Europie wydarzeń branżowych, dzięki obecności liderów rynku mogli zasięgnąć praktycznej wiedzy wprost od specjalistów branży spawalniczej.

– Wśród blisko 100 wystawców obecni byli przedstawiciele czołowych krajowych i zagranicznych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także rozwiązań umożliwiających robotyzację i automatyzację. Całe wydarzenie sprzyjało nawiązywaniu i rozbudowywaniu relacji biznesowych. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ze strony spawalników, managerów oraz inżynierów zakładów produkcyjnych, co potwierdza że wizyta w MCK była dla osób zawodowo związanych ze spawalnictwem wartościowa.  – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING.

Szacuje się, że w Polsce zawód spawacza wykonuje 150 tys. osób, a grono ludzi związanych z branżą – z której usług korzysta szereg sektorów m.in. motoryzacja, górnictwo, budownictwo – jest znacznie szersze.

 Przygotowujemy nasze wydarzenia z myślą o zaspokojeniu potrzeb specjalistów i wierzę, że ponownie nam się to udało. Katowice na kilka dni stały się prawdziwą stolicą tej ważnej dla naszej gospodarki branży. Cieszę się, że ExpoWELDING zyskało nowy dom – dodaje Wioletta Błońska-Dudek.

Poza standardową formułą targów, podczas wydarzenia funkcjonowała strefa WELDING ZONE, w której zwiedzający mogli posłuchać rozmów o aktualnym stanie branży oraz jej przyszłości. Klasyczną formułę targów dopełniła 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia oraz zorganizowane przez redakcję czasopisma “Focus Nierdzewne” – XIV Forum Stali Nierdzewnych, podczas którego debatowano o kluczowych dla branży zagadnieniach, skupiając się na problematyce spawania. Wybitni prelegenci, kluczowi kontrahenci i merytoryczne dyskusje – forum stanowiło idealne miejsce do wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań w stalach nierdzewnych.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING są organizowane przez Grupę PTWP, organizatora takich wydarzeń jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.

Więcej na: www.expowelding.pl

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne