Dacapo teraz także na polskim rynku

Z nami łatwo robić interesy

Dacapo Stainless to dystrybutor stali nierdzewnej, który  koncentruje się na cyfrowych rozwiązaniach, ułatwiających klientom codzienny biznes. Dacapo jako firma jest ambitna i nie boi się łamać tradycji, jeśli chodzi o oferowanie niestandardowych produktów i usług, odbiegających od utartych schematów na rynku. Dacapo poważnie traktuje swoje motto: „We are easy to do business with”.

Oddział Dacapo Stainless Sp. z o.o. w Polsce  jest najnowszym członkiem rodziny Dacapo. W ubiegłych latach strategia firmy uległa zmianie – spółka skupiająca się kiedyś się na rynkach zachodniej i północnej Europy (Belgia, Dania, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwecja) powołała Dacapo Stainless International B.V. Podstawowym celem jest rozszerzenie obecności na sąsiednich, lokalnych rynkach, by być bliżej swoich klientów, pokonywać bariery kulturowe i językowe oraz dostarczać wsparcie w obsłudze najnowszych narzędzi. Pierwszym krokiem w tej nowej strategii internacjonalizacji było założenie oddziału na Słowacji, następnie w tym roku w Polsce, a to zapewne nie koniec. Firma dynamicznie się rozwija i realizuje strategię ekspansji. Potwierdza to rok 2022, w którym odnotowano sprzedaż rzędu 40 tysięcy ton stali nierdzewnej oraz 45 mln euro armatury. Ponadto liczba pracowników wzrosła rok do roku o 15%, a w tym roku zespół powiększy się jeszcze o kilku dodatkowych wykwalifikowanych pracowników.

Dacapo dostarcza pręty stalowe, rury, arkusze, kształtki, w prawie wszystkich typowych materiałach i specyfikacjach, w tym armaturę dopuszczoną do kontaktu z żywnością, według standardów ASTM i EN.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne