Optymalizacja łańcucha dostaw i promowanie gospodarki obiegu zamkniętego

Dalszy rozwój Econoxx

Internetowa platforma handlowa Econoxx w coraz większym stopniu staje się ważnym instrumentem gospodarki w obiegu zamkniętym nadwyżek zapasów i końcówek serii wyrobów i półwyrobów, a także złomu ze stali nierdzewnej, stopów niklu, tytanu, cyrkonu i tantalu. Użytkownicy Econoxx czerpią coraz większe zyski ze złomu, sortując odpady metalowe według rodzajów i ponownie udostępniając je producentom, za pomocą platformy firmy Hempel.

Od czasu, gdy w 2016 roku firma Hempel Special Metals uruchomiła Econoxx online, ta internetowa platforma handlu metalami notuje stały wzrost, bazując na prostym, wydawałoby się, pomyśle ponownego wykorzystania pozostałości półwyrobów w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Na Econoxx można oferować i kupować wartościowe nadwyżki zapasów, końcówek serii, towary drugiego gatunku, ale coraz częściej również korzystne cenowo standardowe artykuły ze stali nierdzewnej, stopów niklu i tytanu. Na platformie zarejestrowało się już prawie 1500 użytkowników, a ponad 10% jest regularnie aktywnych jako kupujący i/lub sprzedający. W 2022 roku dołączyły do platformy dwa ważne rynki – Indie i Turcja, wzbogacając tym samym rynek handlu półwyrobów metalowych.

Celem platformy, uruchomionej przez Hempel Special Metals, jest ułatwienie kontaktu sprzedających z kupującymi. Obie strony, jeśli chcą realizować transakcje, muszą najpierw zarejestrować się i założyć konto użytkownika. Sprzedawcy zamieszczają swoje oferty i ustalają cenę. Licytacja i negocjacje są anonimowe. Reklama towaru jest bezpłatna. Econoxx pobiera tylko prowizję od sprzedaży, która jest wliczona w cenę sprzedaży. Dzięki połączeniu z Hempel Special Metals, Econoxx może zaoferować kupującemu dodatkowe usługi, takie jak kupno na kredyt, cięcie i transport towarów. Hempel wspiera również w sposób indywidualny, za pomocą zintegrowanego systemu ERP, załadunek i sprzedaż większych ilości.

Kierując się ekologiczną i ekonomiczną ideą zrównoważonego rozwoju, Hempel zachęca swoich klientów do wdrażania odpowiedzialnych procesów biznesowych.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2023

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne