Blachy perforowane – niezliczone możliwości zastosowań

Estetyka, funkcjonalność i trwałość

Blachy perforowane, czyli arkusze blach z wykonanymi w nich otworami, usytuowanymi w równych odstępach lub określonych sekwencjach, to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów w swojej kategorii. Oczka w metalach mogą mieć oczywiście różne kształty i wielkości, można wykonać je na indywidualne zamówienie. W jakim celu się to robi ? To zależy właśnie od przeznaczenia blachy, a tych zastosowań mogą być tysiące. Podstawowym praktycznym założeniem jest transparentność, częściowa osłona optyczna lub dźwiękowa i wentylacja. Ale oprócz walorów użytkowych docenia się przede wszystkim estetykę blach perforowanych, a w przypadku blach nierdzewnych i aluminiowych dodatkowo ich długoletnie i bezproblemowe użytkowanie.

Firma Perforacja – blachy perforowane sp. z o.o. dostarcza doskonałej jakości blachy perforowane już od ponad 24 lat, wykonywane wg DIN 24041,  znajdujące zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu oraz w budownictwie, a także w miejskiej architekturze. W 2024 roku firma przeniosła swoją działalność do nowej siedziby i uruchomiła nowoczesne centrum logistyczne w miejscowości Włosań pod Krakowem, bezpośrednio przy Zakopiance, z którego obsługuje klientów z całej Europy i świata.

Firma korzysta z najbardziej nowatorskich rozwiązań obróbki metali: stali zwykłej, ocynkowanej, aluminium i blach nierdzewnych, dzięki czemu blachy perforowane – w postaci arkuszy lub zwojów – sprawdzają się znakomicie w każdych warunkach i w każdej branży. Perforacja – blachy perforowane sp. z o.o.  otrzymała wiele nagród i wyróżnień, między innymi pięciokrotnie Diament Forbesa i dwunastokrotnie Gazele Biznesu.

Niestandardowe style, jakie posiadają blachy po procesie perforowania, dają szerokie spektrum ich zastosowania. Powszechna dziś technologia pozwala na całkowitą fantazję w obszarze perforowania artystycznego, wycinania asymetrycznych kształtów. Perforowana blacha w rękach twórczego inżyniera architekta stwarza mnóstwo możliwości dla nowych konstrukcji i innych form.

Do produkcji blach perforowanych używa się nowoczesnych technologii pozwalających na ogromną efektywność oraz precyzję i wysoką jakość. Firma Perforacja – blachy perforowane zatrudnia świetnie wykształconą i wykwalifikowaną kadrę doświadczonych profesjonalistów, posiada także doskonale rozwiniętą sieć logistyczną. Dysponuje dużymi zapasami blach perforowanych, dostępnych od ręki, składowanych na powierzchniach magazynowych wielkości kilku tysięcy m2. Standardowe arkusze blach oferowane są w wymiarze 1000×2000 mm, ale na zamówienie klienta firma może wyprodukować blachy o wymiarach nietypowych oraz blachy perforowane w zwojach, kręgach o różnej szerokości oraz długości wg specyfikacji klienta.

Uniwersalne, praktyczne, odporne

Blacha perforowana, zastosowana na elewacji budynku, doskonale zdaje egzamin w każdych warunkach i sprawdza się jako element konstrukcyjny, pełniąc jednocześnie funkcję dekoracyjną. Może stanowić też doskonałą osłonę, barierę, posłużyć jako ekran akustyczny lub sufit podwieszany. Blachy perforowane wykorzystywane są także jako elementy maszyn, urządzeń, sita lub filtry. To produkty znajdujące zastosowanie praktycznie w każdej branży, doskonale więc sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu. Oferowane przez firmę produkty są bardzo trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. W ofercie firmy Perforacja – blachy perforowane klienci otrzymują materiały, które sprostają ich wszelkim wymaganiom i znajdą zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym, motoryzacyjnym, budownictwie oraz architekturze, jak i w innych dziedzinach gospodarki. Blachy perforowane o oczkach okrągłych oraz kwadratowych, w układzie prostym, mijanym czy też blachy perforowane o oczkach podłużnych, ozdobnych, heksagonalnych, to tylko niektóre z propozycji firmy. Istotną informacją jest, że oczko musi być zawsze równe lub większe od grubości blachy, nie może być mniejsze Wszystkie produkty, a zwłaszcza blachy perforowane, wykonywane są z dbałością o najmniejsze detale. Kształt, jak i rozmieszczenie mają decydujący wpływ na ostateczne właściwości blachy, dzięki czemu można dostosować produkty do konkretnych wymagań klienta. Nie mniejsze znaczenie ma również prześwit procentowy. Może się on znacznie różnić przy różnych wymiarach i rozstawie otworów, co ma duży wpływ na takie czynniki jak stopień przepuszczalności światła, stopień przepuszczalności dźwięku blachy czy stopień przewiewności.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2024

 

poprzedni artykuł

forceTig® od EWM

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne