MCM – Producent komponentów oraz wyrobów gotowych dla przemysłu

MCM – METAL COMPONENTS MANUFACTURER

Pod koniec 2023 roku w ramach grupy biznesowej Nova Trading został utworzony wydział produkcyjny MCM / METAL COMPONENTS MANUFACTURER. Grupa wykorzystała potencjał tkwiący w parku maszynowym Nova Trading oraz Nova Metale i wydzieliła jednostkę specjalizującą się w produkcji komponentów oraz wyrobów gotowych ze stali nierdzewnej i aluminium dla różnych branż przemysłowych.

W obrębie jednego wydziału klient zostanie obsłużony kompleksowo – począwszy od cięcia laserowego blach, rur, profili i kształtowników otwartych, przez gratowanie krawędzi i gięcie aż po spawanie. MCM w ramach kooperacji jest w stanie wykonać gotowe produkty, które wymagają dodatkowej obróbki w postaci trawienia, elektropolerowania, malowania proszkowego itp.

MCM posiada przewagę konkurencyjną wynikającą z przynależności do grupy biznesowej Nova Trading. MCM ma dostęp do składu magazynowego grupy liczącego ok. 20 tys. ton wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej i aluminium. Ponadto korzysta z parku maszynowego Centrum Serwisowego grupy, które umożliwia cięcie zwojów na taśmy i niestandardowe arkusze, szlifowanie i szczotkowanie zwojów oraz  blach, foliowanie blach,  szlifowanie oraz polerowanie rur, prętów i profili itp.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 01/2024

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne