Nowe rozwiązania w obróbce stali firmy Pferd-VSM

Innowacyjne narzędzia dla przemysłu 

W dzisiejszym dynamicznym świecie przemysłowym, gdzie wydajność, precyzja i efektywność są kluczowymi czynnikami, niezawodne narzędzia i technologie odgrywają kluczową rolę. Firmy z branży narzędziowej stale poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zwiększyć wydajność pracy i ułatwią obróbkę różnych materiałów, szczególnie stali i stali nierdzewnej. Wśród najnowszych osiągnięć technologicznych, które rewolucjonizują ten sektor, znajdują się m. in narzędzia do obróbki powierzchni z nasypem z ziarna ceramicznego. Firma Pferd – VSM Sp. z o.o. oferuje tego typu produkty z innowacyjnym, precyzyjnie kształtowanym ziarnem Actirox.

Actirox to jedna z najnowszych innowacji w dziedzinie materiałów ściernych. Jest to zaawansowany technologicznie materiał ścierny, który oferuje wyjątkową wydajność i trwałość podczas obróbki stali oraz stali nierdzewnej. Dzięki unikalnej strukturze ziaren, Actirox zapewnia agresywne szlifowanie, co pozwala skrócić czas obróbki i zwiększyć wydajność procesu.

Krążek fibrowy Actirox – AF890Narzędzia z ziarnem Actirox, obecnie dostępne na rynku, to krążki fibrowe w dwóch wersjach: AF799 oraz AF890. Krążek AF799 jest narzędziem przeznaczonym do obróbki stali czarnej, dostępny w średnicach 115, 125 oraz 180 mm, w granulacjach 36, 60 oraz 80.

Krążek fibrowy AF890, to specjalne narzędzie dedykowane do obróbki stali nierdzewnej, dzięki zastosowanej specjalnej powłoce Top Size™. Powłoka Top Size™ to specjalna, dodatkowa warstwa aktywna, zapewniająca znaczące obniżenie temperatury materiału w trakcie szlifowania. Jest to niezwykle istotne, szczególnie przy obróbce stali nierdzewnej i kwasoodpornej. AF890 dostępny jest również w średnicach 115, 125 oraz 180 mm, a także w granulacjach 36, 60 oraz 80.

W celu jak najlepszego wykorzystania możliwości krążków z ziarnem Actirox, polecamy używanie ich wraz z talerzem wsporczym Turbo Pad 3™, który zapewnia odpowiednią stabilność w trakcie szlifowania.

Innym narzędziem, gdzie zastosowane zostało ziarno Actirox jest również pas bezkońcowy.

Coraz większą popularnością cieszą się szlifierki stacjonarne, na których wykorzystuje się pasy bezkońcowe, a dzięki możliwościom ziarna Actirox, umieszczonego na sztywnym podkładzie, obróbka jest szybka i bardzo wydajna.

Materiał AK890Y z precyzyjnie kształtowanym ziarnem Actirox, dostępny jest tylko w granulacji 36, natomiast podobnie jak w przypadku krążków AF890, pokryty jest również warstwą Top Size™. Firma VSM nieustannie pracuje nad rozszerzeniem zakresu granulacji produktu AF890Y.

Więcej w wydaniu Focus Nierdzewne, Nr 02/2024

About the author

Verbunden

Kontakt
close slider

Wiadomość dla Focus Nierdzewne